Centrum Intensywnej Rehabilitacji WESOŁA KRAINA

Nr telefonu do kontaktu tel. 660 797 831
email formularza kontaktu kontakt@wesolakraina-rehabilitacja.pl

Opis

34-125 Sułkowice k/Andrychowa, ul. Racławicka 30b

TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI Z AUTYZMEM, Z ZESPOŁEM ASPERGERA ORAZ DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Ośrodek specjalizuje się w prowadzeniu jedno, dwu lub trzy tygodniowych turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci ze schorzeniami neurologicznymi i nie tylko.W trakcie turnusów prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne w wymiarze 2,5 h dziennie z możliwością przedłużenia czasu ćwiczeń dziecka.

Ćwiczenia i zajęcia dodatkowe odbywają się od poniedziałku do piątku, i są dopasowywane do trybu aktywności i odpoczynku dziecka. Wszystkie zajęcia odbywają się na terenie Ośrodka, w tym również zajęcia na basenie. W trakcie pobytu również rodzice będą mogli skorzystać z bogatej oferty zabiegów spa i masażu. Rehabilitacja ruchowa prowadzona jest w oparciu o nowoczesne i skuteczne metody terapii neurorozwojowej na które terapeuci posiadają odpowiednie dyplomy i certyfikaty

Ćwiczenia prowadzone są z użyciem kombinezonu Dunag 02. Kombinezon ten zwiększa efektywność prowadzonych zajęć poprzez dodatkowe bodźcowanie dziecka. W połączeniu z systemem odciążeń i pionizacji "pająk", daje ogromne możliwości korekcyjne, terapeutyczne oraz umożliwia czynną pionizację dziecka. Dla dzieci mających problemy z kontrolą głowy, utrzymaniem pozycji siedzącej przygotowaliśmy siedzisko dynamiczne za pomocą którego osiągana jest prawidłowa pozycja.

W naszej ofercie znajduje się również turnus dla z autyzmem. Specjalnie opracowany program dla dzieci, składający się z 2,5 godzinnych zajęć z oligofrenopedagogiem i zajęć dodatkowych, które wykorzystują takie metody jak: trening umiejętności społecznych, Komunikacja Alternatywna i Wspomagająca, Program Aktywności Knillów, Metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne, zajęcia polisensoryczne,zajęcia kulinarne, metodę Terapii Ręki, metoda NDT- Bobath, Integracji Sensorycznej, PNF.

W naszym ośrodku zatrudniamy doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych terapeutów w zakresie neurofizjologii i patologii dziecięcej. Poprzez uzyskane szkolenia u najlepszych specjalistów nasi rehabilitanci mają narzędzia dzięki którym mogą w kompleksowy i profesjonalny sposób pracować z Państwa dzieckiem.

Lokalizacja

Sułkowice, małopolskie
ul. Racławicka 30b, 34-125
Współrzędne geograficzne: (49.835989, 19.360822857643)
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.

Szczegóły ogłoszenia

W kategoriach Rehabilitacja