Centrum Leczenia Skolioz Tychy

Miejscowość: Tychy (śląskie)
Adres: ul. Zgrzebnioka 18-20,22
Tel.: 32 329 61 52    tel. komórkowy: 665 553 752
Strona www: http://centrumcls.pl/

Oferta rehabilitacji dla dzieci - przegląd:

 • Rehabilitacja dzieci
  - kinezyterapia dzieci
  - kinesiotaping dzieci
 • Tryb rehabilitacji
  - rehabilitacja ambulatoryjna
 • Finansowanie
  - prywatne

WADY POSTAWY U DZIECI - SPECJALISTYCZNA REHABILITACJA

Centrum Leczenia Skolioz to nasza odpowiedź na coraz szerszy problem, jakim są wady postawy u dzieci.

Wady postawy wpływają całościowo na zdrowie, poziom energii i jakość życia, oraz skuteczność w działaniu, a w efekcie na zadowolenie z życia. Dlatego zapewniając dostęp do nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań w rehabilitacji wad postawy dzieci oraz kompetentnych i troskliwych specjalistów dbamy o jak najlepszy start w dorosłe życie naszych małych pacjentów.

Zdiagnozować to jedno lecz właściwie poprowadzić rehabilitację – to dopiero jest wyzwanie. Dlatego w Centrum Leczenia Skolioz głównie działamy dwutorowo poprzez:

1. Indywidualny program ćwiczeń – jest on opracowany podczas konsultacji z fizjoterapeutą jeszcze na końcowym etapie diagnostyki naszego pacjenta. Oprócz doboru odpowiednich ćwiczeń, przeprowadzany jest także instruktaż, w którym uczestniczy zarówno dziecko, jak i jego opiekun. Nic nie zastąpi systematyczności w ćwiczeniach. Dlatego tak ważne jest, aby dziecko wraz z rodzicem wykonywało właściwe ćwiczenia także w domu.

2. Specjalistyczna rehabilitacja w grupie – praca w grupie działa motywująco na uczestników i pomaga im się zdyscyplinować. Ale to nie wszystko. Opracowany przez nas program jest odpowiedni dla potrzeb określonej grupy pacjentów.

Zajęcia prowadzone są w małych, kilkuosobowych grupach pod okiem uważnego rehabilitanta. Dzięki temu dziecko wykonuje zadane ćwiczenia prawidłowo oraz utrwala właściwe wzorce. To bardzo ważne dla skuteczności wykonywanych zdań oraz trwałości rezultatu. Nie sposób przecenić faktu, że na zajęciach często jest bardzo wesoło zatem praca dziecka zamienia się w zabawę.
W zależności od zaleceń fizjoterapeuty pacjent uczestniczy w zajęciach raz lub dwa razy w tygodniu.