Jak chronić siebie i dzieci przed smogiem

Przyszła jesień a wraz z nią spadek temperatur, zarówno za dnia jak i w nocy. Nadal ogromna część domostw ogrzewa swoje mury paląc w piecach, nie zawsze tym, czym się powinno, a to doprowadza to zwiększenia stężenia szkodliwych substancji w powietrzu.
Jak uchronić nas i nasze dzieci przed szkodliwym działaniem smogu? Przede wszystkim powinniśmy unikać długiego przebywania na zewnątrz w rejonach objęty smogiem. Chodzi tu zarówno o spacery wzdłuż arterii komunikacyjnych, jak i po osiedlach, gdzie przeważa stare budownictwo z przestarzałymi systemami grzewczymi. Warto pamiętać, że bardzo niewskazane jest uprawianie w tych rejonach sportu – przy wysiłku do organizmu dostaje się o wiele więcej szkodliwych substancji.
Przebywanie w pomieszczeniu pomaga ograniczyć wpływ smogu na nasze organizmy, jednak nie gwarantuje całkowitego zabezpieczenia przed nim. Dlatego w domu również warto stosować sposoby, które choć częściowo zredukują niekorzystny wpływ szkodliwych zanieczyszczeń. Z pomocą przyjdą tu rośliny doniczkowe, szczególnie te o dużych liściach, a także t, które wytwarzają naturalne olejki eteryczne. Coraz szersze grono zwolenników zdobywają także nawilżacze i oczyszczacze powietrza.