Rehabilitacja dzieci - przewodnik

Rehabilitacja dzieci jest procesem, który ma na celu umożliwienie dzieciom osiągnięcie swojej maksymalnej sprawności i samodzielności na dalszych etapach rozwoju. Dzięki odpowiednio wcześnie podjętej rehabilitacji w wielu przypadkach możliwe jest całkowite wyeliminowanie problemu zdrowotnego u dziecka lub jego znaczne zminimalizowanie. Skuteczna rehabilitacja musi być właściwie dobrana dla danego dziecka i prowadzona pod okiem wykwalifikowanego specjalisty. Obecnie segment usług rehabilitacyjnych dla dzieci rozwija się bardzo dynamicznie, a możliwości terapeutyczne stają się coraz większe wraz z rozwojem nowoczesnych technologii.

Celem naszego serwisu jest pomoc rodzicom w znalezieniu odpowiadającej oczekiwaniom rehabilitacji dla swojej pociechy. Aby ułatwić poszukiwania, gromadzimy w jednym miejscu informacje o usługach wyłącznie z wąskiego zakresu rehabilitacji, jaką jest terapia dzieci. Jednocześnie umożliwiamy rehabilitantom, terapeutom, sklepom medycznym i innym podmiotom świadczącym usługi w dziedzinie rehabilitacji dzieci precyzyjne dotarcie do osób, które potrzebują dokładnie takiej oferty.

W serwisie można w prosty i wygodny sposób znaleźć odpowiednie usługi w swojej najbliższej okolicy, jak i na terenie całego kraju. Intuicyjny model wyszukiwania w serwisie zapewnia przyjazne dla internauty przeglądanie propozycji usług rehabilitacyjnych. Narzędzia kontaktowe natomiast usprawnią proces zdobywania szczegółowych informacji o prezentowanych ofertach bezpośrednio u źródła. Zapoznaj się z funkcjonalnością serwisu i znajdź idealnie dobraną ofertę rehabilitacyjną do potrzeb Twojego dziecka.

Aktualności

Chichotnik – czytanie dla dzieci - Gdynia

Zapraszamy na kolejną edycję czytania dla dzieci 2plus z opiekunem. Wydarzenie będzie miało miejsce 17 października z Muzeum Miasta Gdynia, przy ul. Zawiszy Czarnego 1. W jego ramach poznamy książkę Barbary Gawryluk, w której zebrane zostały zarówno ponadczasowe wiersze dla dzieci oraz utwory współczesne.

Matematyka EZO – Eksperymentuj Zrozum Oblicz

Dla wielu osób, w tym także dorosłych, matematyka nie kojarzy się zbyt pozytywnie. Jak się okazuje bardzo częstą tego przyczyną jest po prostu to, że za młodu nie zrozumiało się jej podstaw, a im dalej w las tym ciemniej. Tymczasem każde dziecko ma wrodzone zdolności matematyczne, potrzebuje jedynie odpowiedniej stymulacji i bodźców, by te umiejętności rozwinąć.

Z MPD na co dzień – Ogólnopolska Bezpłatna Konferencja dla rodzin

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego to wydarzenie propagowane od lat. MPD statystycznie występuje u 2 na 1000 urodzonych dzieci, a na świecie obecnie jest ponad 17 milionów osób dotkniętych tą formą niepełnosprawności. Ośrodek Polanika aktywnie dołącza do akcji organizując już po raz drugi dla rodzin Ogólnopolską Bezpłatną Konferencję pod hasłem „Z MPD na co dzień”.

Wodna zabawa dla dzieci w Ciechocinku

Ciechocinek to nie tylko tężnie, dywany kwiatowe, piękny Park Zdrojowy. Od niedawna to również Park Wodny, przeznaczony dla najmłodszych kuracjuszy, wczasowiczów i mieszkańców Ciechocinka.