Wesoła Kraina Centrum Intensywnej Rehabilitacji

Sułkowice małopolskie
Racławicka 30B

http://www.wesolakraina-rehabilitacja.pl

Tel.: 660 797 831

Dodaj do ulubionych
Zadaj pytanie
Podaj więcej szczegółów które pomogą przygotować ofertę dla Ciebie

Zapewniamy:

Tryb rehabilitacji
rehabilitacja ambulatoryjna
Rehabilitacja dzieci
terapia integracji sensorycznej
fizykoterapia dzieci
dogoterapia
hipoterapia
terapia ręki
rehabilitacja w wodzie
psychoterapia dzieci
muzykoterapia
metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne
rehabilitacja w kombinezonach
Rehabilitacja niemowląt
metoda NDT Bobath
Finansowanie
prywatne

Opis

TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI
Z AUTYZMEM, Z ZESPOŁEM ASPERGERA
ORAZ DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Ośrodek specjalizuje się w prowadzeniu jedno, dwu lub trzy tygodniowych turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci ze schorzeniami neurologicznymi i nie tylko.
W trakcie turnusów prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne w wymiarze 2,5 h dziennie z możliwością przedłużenia czasu ćwiczeń dziecka.

Ćwiczenia i zajęcia dodatkowe odbywają się od poniedziałku do piątku, i są dopasowywane do trybu aktywności i odpoczynku dziecka. Wszystkie zajęcia odbywają się na terenie Ośrodka, w tym również zajęcia na basenie. W trakcie pobytu również rodzice będą mogli skorzystać z bogatej oferty zabiegów spa i masażu. Rehabilitacja ruchowa prowadzona jest w oparciu o nowoczesne i skuteczne metody terapii neurorozwojowej na które terapeuci posiadają odpowiednie dyplomy i certyfikaty

Ćwiczenia prowadzone są z użyciem kombinezonu Dunag 02. Kombinezon ten zwiększa efektywność prowadzonych zajęć poprzez dodatkowe bodźcowanie dziecka. W połączeniu z systemem odciążeń i pionizacji "pająk", daje ogromne możliwości korekcyjne, terapeutyczne oraz umożliwia czynną pionizację dziecka. Dla dzieci mających problemy z kontrolą głowy, utrzymaniem pozycji siedzącej przygotowaliśmy siedzisko dynamiczne za pomocą którego osiągana jest prawidłowa pozycja.

W naszej ofercie znajduje się również turnus dla z autyzmem. Specjalnie opracowany program dla dzieci, składający się z 2,5 godzinnych zajęć z oligofrenopedagogiem i zajęć dodatkowych, które wykorzystują takie metody jak: trening umiejętności społecznych, Komunikacja Alternatywna i Wspomagająca, Program Aktywności Knillów, Metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne, zajęcia polisensoryczne,zajęcia kulinarne, metodę Terapii Ręki, metoda NDT- Bobath, Integracji Sensorycznej, PNF.

W naszym ośrodku zatrudniamy doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych terapeutów w zakresie neurofizjologii i patologii dziecięcej. Poprzez uzyskane szkolenia u najlepszych specjalistów nasi rehabilitanci mają narzędzia dzięki którym mogą w kompleksowy i profesjonalny sposób pracować z Państwa dzieckiem.

Prezentowane treści mają charakter informacyjny i nie stanowią ofery handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.