Aktualności

Skrzydlaci jeźdźcy – ferie w muzeum, Kraków

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat na warsztaty „Skrzydlaci jeźdźcy”, które odbywać się będą 29 stycznia od godziny 10:20 w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.

W tym roku w ramach wydarzenia dzieci nauczą się, czym jest muzealna kolekcja, skąd w muzeach biorą się dzieła sztuki i jak można je odkrywać. Koszt udziału w warsztatach to 5 zł od dziecka.

ROBOPARK – Międzynarodowa Wystawa Robotów w Bydgoszczy

Wszystkich miłośników robotów, tych młodszych i starszych, zapraszamy na międzynarodową Interaktywną Wystawę Robotów ROBOPARK. Wystawę będzie można podziwiać od 17 stycznia w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy

Wigilijne wypieki – Junior Christmas Story, Warszawa

W najbliższą sobote, 21 grudnia zapraszamy Junior Christmas Story czyli Wigilijne wypieki z Olkiem Multanem, finalistą Masterchef Junior. To pyszne, świąteczne wydarzenie rozpocznie się o 10 w Warszawie, ul. Klimczaka 1/13.

Okres przedświąteczny to najlepszy czas na wspólne pichcenie. Zapach pomarańczy, przypraw korzennych i świeżo upieczonych ciasteczek każdego wprawi w ten wyjątkowy, bożonarodzeniowy klimat.

Podróż w dźwiękach do Tybetu dla dzieci z rodzicami

Już jutro w Poznaniu w magiczną podróż w dźwiękach do Tybetu wybrać się będą mogły dzieci wraz z rodzicami w Księgarni z „Bajki”. Na to muzyczno-geograficzne wydarzenie zapraszamy o godzinie 16:30 na osiedle Przyjaźni 125C.

Dzieci i rodzice wsłuchiwać się będą z dzwonki koshi, gongi wietrzne, misy relaksacyjne i kij deszczowy. Bilety 10 zł.

Będzie strasznie wesoło – impreza dla dzieci, Mielno

Wszystkie dzieci – i nie tylko – zapraszamy na imprezę tematyczną „Będzie strasznie wesoło” do Centrum kultury w Mielnie 31 października w godzinach 17-19.30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W czasie wydarzenia odbędą się warsztaty kulinarne kuchni meksykańskiej, kolorowe warsztaty plastyczne oraz animacja i zabawy dla dzieci. Poza tym organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najweselszą dynię!

Junior Halloween Story

Wszystkie dzieci (i nie tylko) zapraszamy na Straszne Halloweenowe Słodkości – Junior Halloween Story już w najbliższą sobotę w Warszawie. Impreza odbędzie się w Cook Story by Samsung przy ulicy Klimczaka 1.

Organizatorzy adresują zabawę do dzieci od 8 roku życiu. Podczas wydarzenia uczestnicy łączyć będą naukę gotowania ze dobrą zabawą.

Bombowa Wyprawa – Ustronie Morskie

Wszystkie dzieci zapraszamy niezwykły spektakl Bombowa Wyprawa w wykonaniu Kabaretu Bzik Show, który wystawiany będzie w amfiteatrze w Ustroniu Morskim w piątek, 12 lipca o godzinie 19.

W trakcie wspólnej zabawy na najmłodszych czekają piosenki, konkursy z nagrodami i duża dawka humoru. Bilety w cenie 15zł dostępne będą w amfiteatrze w dniu imprezy.

Dni Morza – Sail Szczecin

W najbliższy weekend, tj. w dniach 14-16 czerwca 2019, do Szczecina zawitają najpiękniejsze żaglowce z całego świata! To żeglarskie święto co roku przyciąga do miasta tysiące turystów.

Jest to również jedna z największych plenerowych imprez w naszym kraju, która gromadzi dziesiątki tysięcy odwiedzających. Jednym z bardziej oczekiwanych punktów wydarzenia jest Zlot Oldtimerów, czyli zabytkowych jednostek pływających.

Rowerowa Wycieczka Rodzinna w Augustowie

W nadchodzącą niedzielę, 26 maja, zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na Dziesiątą Rowerową Wycieczkę Rodzinną. Wyprawa wyruszy spod kolumny Zygmunta Augusta, zbiórka od godziny 10:30.

Trasa wycieczki prowadzić będzie nad Jezioro Sajno. W programie także wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: ognisko, gry i zabawy.

Nauka czytania Braille'a poprzez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że zabawa jest jednym z najlepszych sposobów skutecznej nauki dla najmłodszych. Dlatego też stworzony został zestaw LEGO Braille Bricks, który ma pomóc osobom z niepełnosprawnością wzroku uczyć się alfabetu Braille'a.

Zestaw powstał dzięki oddolnej inicjatywie duńskiego stowarzyszenia Dannish Association of the Blind. W kwietniu tego roku pomysł uzyskał wsparnie LEGO Foundation i Grupy LEGO. Obecnie zestaw testowany jest w 4 językach, do końca tego roku ma być wydany w kolejnych 3.