Aktualności

Bombowa Wyprawa – Ustronie Morskie

Wszystkie dzieci zapraszamy niezwykły spektakl Bombowa Wyprawa w wykonaniu Kabaretu Bzik Show, który wystawiany będzie w amfiteatrze w Ustroniu Morskim w piątek, 12 lipca o godzinie 19.

W trakcie wspólnej zabawy na najmłodszych czekają piosenki, konkursy z nagrodami i duża dawka humoru. Bilety w cenie 15zł dostępne będą w amfiteatrze w dniu imprezy.

Dni Morza – Sail Szczecin

W najbliższy weekend, tj. w dniach 14-16 czerwca 2019, do Szczecina zawitają najpiękniejsze żaglowce z całego świata! To żeglarskie święto co roku przyciąga do miasta tysiące turystów.

Jest to również jedna z największych plenerowych imprez w naszym kraju, która gromadzi dziesiątki tysięcy odwiedzających. Jednym z bardziej oczekiwanych punktów wydarzenia jest Zlot Oldtimerów, czyli zabytkowych jednostek pływających.

Rowerowa Wycieczka Rodzinna w Augustowie

W nadchodzącą niedzielę, 26 maja, zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na Dziesiątą Rowerową Wycieczkę Rodzinną. Wyprawa wyruszy spod kolumny Zygmunta Augusta, zbiórka od godziny 10:30.

Trasa wycieczki prowadzić będzie nad Jezioro Sajno. W programie także wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: ognisko, gry i zabawy.

Nauka czytania Braille'a poprzez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że zabawa jest jednym z najlepszych sposobów skutecznej nauki dla najmłodszych. Dlatego też stworzony został zestaw LEGO Braille Bricks, który ma pomóc osobom z niepełnosprawnością wzroku uczyć się alfabetu Braille'a.

Zestaw powstał dzięki oddolnej inicjatywie duńskiego stowarzyszenia Dannish Association of the Blind. W kwietniu tego roku pomysł uzyskał wsparnie LEGO Foundation i Grupy LEGO. Obecnie zestaw testowany jest w 4 językach, do końca tego roku ma być wydany w kolejnych 3.

Brzechwolandia

Nowy teatr im. Witkacego w Słupsku zaprasza do zaczarowanego świata piosenki i poezji najmłodsze dzieci. Poprzez zabawę uczestnicy poznają znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy, a dorośli będą mogli udać się w mentalną podróż do swojego dzieciństwa!

Spektakl odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 11 w Nowym teatrze przy ul. Jana Pawła II 3 w Słupsku.

EGG.HUNT – Szukanie Jajka Wielkanocnego

Dworek Gościnny w Szczawnicy zaprasza dzieci na Szukanie Wielkanocnego Jajka. Impreza odbędzie się w Wielką Sobotę o godzinie 14 przy ulicy Park Górny. Szukanie jajek zorganizowane będzie wokół Dworku, a jeśli pogoda pokrzyżuje plany – zabawa zostanie przeniesiona do środka budynku.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Młode Talenty Piłkarskie – Turniej w kujawsko-pomorskiem

W nadchodzącą sobotę 30 marca zapraszamy na XV Turniej Piłki Nożnej „Młode Talenty Piłkarskie 2019”, który odbędzie się w Hali Sportowej w Ciechocinku przy ul. Lipnowskiej 11C w godzinach  9-15.

Planszówki kontra sieciówki – turniej gier w Warszawie

Zapraszamy na I Turniej Gier Planszowych organizowany w Warszawie w Bibliotece Przystanek Książka przy ul. Grójeckiej 42. Wstęp na turniej jest bezpłatny. Turniej rozpocznie się o godzinie 17.
Zabawa podzielona będzie na 2 etapy: w pierwszym uczestnicy rywalizować będą w grze „No co tam?”, jego zwycięzcy przejdą do drugiego etapu, którym będzie gra „Hobbit”. Najlepsi gracze otrzymają nagrody od Strefy MTG i Sklepu Zgrani.

Festiwal Biegów Świętego Mikołaja

Zapraszamy na Festiwal Biegów Świętego Mikołaja Fabryki Cukierniczej Kopernik w Toruniu! Festiwal obejmuje zawody dla dzieci, tzw. Bieg Mikołajka dla Dzieci, który odbędzie się 8 grudnia, jak również dystanse dla dorosłych w niedzielę 9 grudnia.
Dzieci podzielone będą na kategorie wiekowe, najmłodsi zawodnicy w wieku 3 i 4 lata będą mieli do pokonania niebagatelną trasę 60 metrów. Dorośli zawodnicy zmierzą się do wyboru w półmaratonie, biegu na 10km i na 5 km. Zapisy na imprezę możliwe są na stronie wydarzenia: biegmikolajow.pl

Kraina Śpiochów – bajka dla najmłodszych

Bałtycki teatr Dramatyczny w Koszalinie zaprasza na premierę bajki dla dzieci w wieku już od 3 lat „Kraina Śpiochów”, która odbędzie się 1 grudnia o godzinie 16 na Placu Teatralnym 1.
Bajka rozstrzygać będzie, czy brak albo nadmiar snu może wpływać na zmartwienia dworku królewskiego. „Kraina Śpiochów” to opowieść nie tylko dla dzieci! Pełna jest emocji, kostiumów, wpadających w ucho piosenek. Bogata scenografia zachwyci nawet najbardziej wymagające maluchy.