Aktualności

Podróż w dźwiękach do Tybetu dla dzieci z rodzicami

Już jutro w Poznaniu w magiczną podróż w dźwiękach do Tybetu wybrać się będą mogły dzieci wraz z rodzicami w Księgarni z „Bajki”. Na to muzyczno-geograficzne wydarzenie zapraszamy o godzinie 16:30 na osiedle Przyjaźni 125C.

Dzieci i rodzice wsłuchiwać się będą z dzwonki koshi, gongi wietrzne, misy relaksacyjne i kij deszczowy. Bilety 10 zł.

Będzie strasznie wesoło – impreza dla dzieci, Mielno

Wszystkie dzieci – i nie tylko – zapraszamy na imprezę tematyczną „Będzie strasznie wesoło” do Centrum kultury w Mielnie 31 października w godzinach 17-19.30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W czasie wydarzenia odbędą się warsztaty kulinarne kuchni meksykańskiej, kolorowe warsztaty plastyczne oraz animacja i zabawy dla dzieci. Poza tym organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najweselszą dynię!

Junior Halloween Story

Wszystkie dzieci (i nie tylko) zapraszamy na Straszne Halloweenowe Słodkości – Junior Halloween Story już w najbliższą sobotę w Warszawie. Impreza odbędzie się w Cook Story by Samsung przy ulicy Klimczaka 1.

Organizatorzy adresują zabawę do dzieci od 8 roku życiu. Podczas wydarzenia uczestnicy łączyć będą naukę gotowania ze dobrą zabawą.

Bombowa Wyprawa – Ustronie Morskie

Wszystkie dzieci zapraszamy niezwykły spektakl Bombowa Wyprawa w wykonaniu Kabaretu Bzik Show, który wystawiany będzie w amfiteatrze w Ustroniu Morskim w piątek, 12 lipca o godzinie 19.

W trakcie wspólnej zabawy na najmłodszych czekają piosenki, konkursy z nagrodami i duża dawka humoru. Bilety w cenie 15zł dostępne będą w amfiteatrze w dniu imprezy.

Dni Morza – Sail Szczecin

W najbliższy weekend, tj. w dniach 14-16 czerwca 2019, do Szczecina zawitają najpiękniejsze żaglowce z całego świata! To żeglarskie święto co roku przyciąga do miasta tysiące turystów.

Jest to również jedna z największych plenerowych imprez w naszym kraju, która gromadzi dziesiątki tysięcy odwiedzających. Jednym z bardziej oczekiwanych punktów wydarzenia jest Zlot Oldtimerów, czyli zabytkowych jednostek pływających.

Rowerowa Wycieczka Rodzinna w Augustowie

W nadchodzącą niedzielę, 26 maja, zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na Dziesiątą Rowerową Wycieczkę Rodzinną. Wyprawa wyruszy spod kolumny Zygmunta Augusta, zbiórka od godziny 10:30.

Trasa wycieczki prowadzić będzie nad Jezioro Sajno. W programie także wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: ognisko, gry i zabawy.

Nauka czytania Braille'a poprzez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że zabawa jest jednym z najlepszych sposobów skutecznej nauki dla najmłodszych. Dlatego też stworzony został zestaw LEGO Braille Bricks, który ma pomóc osobom z niepełnosprawnością wzroku uczyć się alfabetu Braille'a.

Zestaw powstał dzięki oddolnej inicjatywie duńskiego stowarzyszenia Dannish Association of the Blind. W kwietniu tego roku pomysł uzyskał wsparnie LEGO Foundation i Grupy LEGO. Obecnie zestaw testowany jest w 4 językach, do końca tego roku ma być wydany w kolejnych 3.

Brzechwolandia

Nowy teatr im. Witkacego w Słupsku zaprasza do zaczarowanego świata piosenki i poezji najmłodsze dzieci. Poprzez zabawę uczestnicy poznają znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy, a dorośli będą mogli udać się w mentalną podróż do swojego dzieciństwa!

Spektakl odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 11 w Nowym teatrze przy ul. Jana Pawła II 3 w Słupsku.

EGG.HUNT – Szukanie Jajka Wielkanocnego

Dworek Gościnny w Szczawnicy zaprasza dzieci na Szukanie Wielkanocnego Jajka. Impreza odbędzie się w Wielką Sobotę o godzinie 14 przy ulicy Park Górny. Szukanie jajek zorganizowane będzie wokół Dworku, a jeśli pogoda pokrzyżuje plany – zabawa zostanie przeniesiona do środka budynku.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Młode Talenty Piłkarskie – Turniej w kujawsko-pomorskiem

W nadchodzącą sobotę 30 marca zapraszamy na XV Turniej Piłki Nożnej „Młode Talenty Piłkarskie 2019”, który odbędzie się w Hali Sportowej w Ciechocinku przy ul. Lipnowskiej 11C w godzinach  9-15.